Kategoriler
Donanım Haber iPod

iPod için yolun sonu mu?

ipod

Tabiki olay Türkiye’de geçmiyor şu an için ama eninde sonunda buraya da gelecek etkisi. Amerika’daki bazı haber kaynaklarına göre iPod Classic serisinde tedarik sorunu ortaya çıkmaya başlamış. Amazon ve Target gibi büyük ürün sağlayıcılarının elinde bile çok az kalan bu ürün Apple’ın kendi sitesinden de gecikmeli olarak satılmaya başlanmış. Büyük ürün mağazaları yeni ürün ihtimalini değerlendirirken bu haberi alan birçok kişi bu durumu iPod klasik serisinin sonu olarak düşünmeye başlamış.

En son güncellemesini 2009 Apple Müzik Etkinliğinde alan iPod beklenenlerin aksine 2010 yılındaki müzik etkinliğinde güncelleme yüzü göremedi. Sorunun temelinde iPod ların sabit disklerini üreten Toshiba’nın daha yüksek kapasiteli diskler üretememesi yatıyormuş ama Toshiba’nın son günlerde çıkarmış olduğu daha yüksek kapasiteli diskler sonrasında iPod yine bir güncelleme görmezse galiba müzikte bir devrim başlatmış olan bu süper cihaza elveda demek zorunda kalacağız.

Ne diyelim? Telefondan uzak durmak istedikleri için iPhone kullanmak istemeyen iPod kullananıcıları yavaş yavaş dua etmeye hazırlansın.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner