Kategoriler
Haber iChat Makale Teknik Yazılım

iChat’de AIM Kullananlar Dikkat!

Screen shot 2011-01-29 at 11.17.13 PMWindows dünyasında birçok sayıda ve karşınıza çok farklı şekillerde çıkabilecek virüsler mevcut. Bunlara spam yani rahatsız edici postalar da mevcut. Bunların başında da özellikle MSN üzerinden gelen reklam ve casus reklamlar bulunmaktadır da diyebiliriz. Benzer bir olay American Online’ın Apple kullanıcılarının da yararlanabildikleri AIM (American Online Instant Messaging) ‘in de başına geldi galiba. Uzun zamandır benzer iletiler almaktayım. Gönderilen linkler kısa linkler olduğu için içerik anlamında nereye yönlendirilebileceğinizi kestiremiyorsunuz. Bu konuya dikkatinizi çekmek isteriz.

Peki bunu nasıl aşacağız?

Çözümü gayet kolay… Gelen mesaja tıkladığınızda saydam olan mesajlaşma penceresi saydamlığını kaybedip normal bir iChat penceresi olacak. Bundan sonra Buddy menüsüne gidip oradan Block Person veya Block Kişinini iChat adı gibi bir komut da olabilir bunu seçerek olayı tamamlayacaksınız. bundan sonra benzer Spamler ile karşılaşmanız olası olmaz.

Screen shot 2011-01-30 at 10.03.50 AM

Hayırlı iChatleşmeler dileriz….

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner