Kategoriler
Donanım Haber iPhone

Yeni iPhone’larda RFID özelliği olabilir.

rfid-1Aklınıza nedir bu RFID özelliği sorusunun geldiğini görür gibiyim. RFID şu an bile kullanılan ve özellikle stok tutma, ürün tanımlama gibi farklı sektörlerde kullanılabilen bir teknoloji. Taşımacılıkta da kullanılan bu teknolojinin Apple tarafından ciddiye alındığı kesin. RFID vericileri çok ama çok farklı özellikler için kullanılabilir. Bu teknoloji cep telefonunuzun sizin için bir nüfus vüzdanı veya ehliyetiniz olmasını sağlayabilecek. 2007 yılından beri Apple bu teknoloji üzerine birçok patent almakta. Şu an için öngörülen kolaylık servis keşfi ve senkronizasyon üzerine dayalı. Yani bu şekilde devam ederse, önümüzdeki senelerde iPhone’unuzu Mac’inizin yanına koyarak otomatik olarak senkrone edebileceksiniz. Ayrıca RFID özellikli dokunmatik ekran patentinden yola çıkarak RFID barkodlarını okumasını sağlamak marketlerde uzun sıralar beklemenizi tarihe karıştıracak gibi…

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner