Kategoriler
Genel

WWDC 2013 San Francisco’da

Her yıl geleneksel bir etkinlik haline dönüşen Dünya Geneli Geliştirici Konferansı (World Wide Developer Conference) bu yıl 10-14 Haziran tarihleri arasında Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin San Francisco şehrinde yapılacak. Her yıl dünya üzerinden birçok yazılımcının bir araya gelip Apple mühendisleriyle sorunlarını çözdüğü ve workshoplara katıldığı bu büyük etkinlik için biletler bugün satışa çıkacak.

Bu yıl kullanılan logodan da anlaşılacağı gibi geliştirici konferansının odak teması iOS ve OS X olacak. Beklentiler arasında iOS 7 sürümünün detayları ve yeni Mac OS X sürümünün demolarının yer alması var. Son olarak da bu yıl 150 öğrencinin ücretsiz olarak konferansa katılabilmesi için Apple tarafından bir burs sağlanacağı da belirtildi.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner