Kategoriler
Haber iPhone

Belçikalı Hırsız çalıntı Apple Ayfonlara kondu….

iphone-3gs Bu hafta sonu Belçika’da mükemmel derecede planlanlı yapılan bir hırsızlık olayı sayesinde milyonlaraca Avroya bedel binlerce Ayfon’u kayıplarda. Yerel raporlara göre çalınan iPhone sayısı 3000 ile 4000 arasında ve bunların herbiri 575 ile 675 Avro arasında değişen fiyatlara sahip. Piyasadaki tahmini pazar değeri ise 2 milyon Avro veya 3 milyon Amerikan Doları arasında seyretmekte. Hırsızlık olayı ise Willebroek bölgesinde Hollanda kökenli CEVA Taşımacılık firmasında gerçekleşti. Yapılan incelemeler sonunda hırsızlığın yangın merdiveni vasıtasıyla gerçekleştiği ortaya çıktı. Merdivenden çatı bölümüne ulaşan hırsız(lar) buradan çatıda bir delik açarak iPhone ları yürütmüş. Yine incelemelere göre hırsızlık taşımacılık işlemlerini iyi bilen biri tarafından gerçekleşmiş. Bu olay Belçika’daki birçok cep telefonu servisi için kötü haber durumunda çünkü ellerindeli telefon stokları bitmek üzere ve CEVA bu stoklar erimeden ellerinden geleni yaparak kayıp telefonların zararını karşılayacak. Gidecek telefonların çoğu Mobsistar operatörüne gideceği için firma daha da dikkat çekmekte bu çalıntı olayına. Seri numaraları belli olduğu için Mobisistar yetkilileri telefonların iletişim ağına ulaşamalarını önlemek için engelleme getirebileceklerini belirtti.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner