Kategoriler
Haber

Wi-Fi Direct: Yeni bağlantı şekliniz…

wifiKablosuz özellikler kullanan birçok kişinin rüyalarında hep daha hızlı ve daha az ayar gerektiren bir bağlantı vardır ama malesef ki şu an sahip olduğumuz kablosuz ağ ayarları özellikle de iki nokta arasında direkt bağlantı sağlayanlar epey zamanımızı alıyor şu anki halleriyle bile çok akıl karıştırıcı. WiFi topluluğu bu duruma Ad-Hoc ayarları yapmadan direkt bağlantı yapmamızı sağlayacak güzel bir çözüm getiriyor; adı da haber başlığındaki gibi WiFi Direct. Aklınıza hemen e zaten Bluetooth var, ne gerek var cümleleri gelebilir. Lakin, unutmayın, WiFi Bluetooth a göre çok daha hızlı. Üzülerek söylüyorum ki bu hız size şarj sorununu da getirecek ama olsun, böyle bir uygulama birçok cihazı daha hoş hale getirecektir.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner