Kategoriler
Apple Donanım Haber

USB 3 Destekli Mac’ler Yolda…

usb3logoIntel’in her yıl düzenlediği bu yıl da 13-15 Eylül arasında gerçekleşecek Geliştirici Forum’unda USB 3.0 destekli kontrolleri hakkında bilgi vermesi bekleniyor. Bu yeni teknolojiden yararlanacak olan ilk mimari 2011 yılı içerisinde çıkacak olan Sandy Bridge çipleri olacak. Intel en büyük rakibi AMD’nin USB denetleyicilerine geçmeyi geciktirmesi üzerine kendi desteğini de geciktirmişti ama AMD de 2011 yılı içinde bütün çipsetlerinde entegre USB 3.0 desteği verecek. Durum bu iken Intel’in ürettiği neredeyse tüm işlemcileri kullanan Apple bunu kendi Mac ailelerinde de kullanacak . Yeni güncellemeler yakında karşımızda olur. Apple zaten her çeyrekte bir model lansmanı yapmayı ve model güncellemesi gerçekleştirmeyi seviyor. Büyük bir ihtimalle öncelikle bu desteği iMac ve  taşınabilir modellerde göreceğiz sonrasında ise Mac mini ve Mac Pro ile geçiş tamamen tamamlanacaktır.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner