Kategoriler
Haber Makale Pages Yazılım

Pages Kullananlara Faydalı El Mimikleri

pagesHepimiz gün geçtikçe dizüstü bilgisayarlarımıza biraz daha alışıyoruz. Dizüstü bilgisayarlarımız özellikle de camdan yapılmış olan izleme dörtgenine sahip MacBook ve MacBook Pro larımız bu alışkanlığı bir adım öteye götürüyor. El mimikleri ile gündelik yaptığınız bazı işler çok daha kolay yapılabiliyor. Özellikle de kelime işlem ve veri tablolama yazılımlarında bu özellikler hayatımızı çok ama çok kolaylaştırıyor. Bu yazımızda Pages ile kullanabileceğiniz el mimiklerini sizlere tanıtacağız. Unutmayın bu el mimikleri sadece ve sadece cam izleme dörtgenine sahip MacBook ve MacBook Pro lar desteklemektedir.

Önceki veya sonraki sayfaya geçmek için : Üç parmak yukarı veya aşağı sürükleme

Baskı Önizleme yani Print View içinde yukarı ve aşağıya kaymak için : Üç parmak yukarı ve aşağı sürükleme

Seçili olan bir resmi, metin kutusunu, grafiği veya şekli merkez bazlı yeniden boyutlandırmak için: iki parmak daralt veya aç (çimdik hareketi)

Seçili olan bir resmi, metin kutusunu veya şekli merkez bazlı açısal döndürmek için: iki parmak ile açı hareketi dönüşü.

Seçili olan bir resmi, metin kutusunu veya şekli merkez bazlı sadece 45 derece açısal döndürmek için: Shift + iki parmak ile açı hareketi dönüşü.

Seçili metnin yazıtipi büyüklüğünü değiştirmek için: iki parmak daralt veya aç (çimdik hareketi)

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner