Kategoriler
Apple Mac OS X Makale Yazılım

Mac OS X Lion Kurtarma Diski

OS X Lion’ın Kurtarma yazılımı Apple tarafından çıkarılan ve optik bir diske gerek kalmadan optik olmayan disklere OS X Lion kurtarma bölüntüsünü kopyalayan bir yazılımdır. Kurtarma yazılımı dahili Kurtarma Bölüntüsünün bütün özelliklerine sahip; yani aynı zamanda Lion yeniden yükleme yapabilir, Disk İzlencesi ile onarım yapabilir, Time Machine ile eski yedeklerinizi yükleyebilir ve hatta Safari ile internette gezinebilirsiniz. Unutmamak gereken bir nokte ise bu Asistanı kullanmak için Mac’inizin dahili bir kurtarma bölüntüsünün hazır halde olması gerekiyor.

İndirmek için tıklayın

Eğer varsa, gerisi çok kolay. İzlenceyi çalıştırıyorsunuz, sonra USB bellek takıyorsunuz ve taktığınız belleğin izlence ekranında görünmesini bekliyorsunuz. Beliren simgeye tıklayarak yükleme işlemine başlıyorsunuz. Yükleme esnasında gerekli formatlanma süreci de gerçekleşecek ve ne Finder ne de Disk Utility tarafından görülebilen bir bölüntü ortaya çıkacaktır. Kullanmak için de yapmanız gereken şey bilgisayarınızı yeniden başlatmak ve başlarken bilgisayarınızın ALT (option) tuşunu basılı tutmaktır. Yazılımın Türkçe’si de mevcut.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner