Kategoriler
Apple Haber

Gelecekte Mac OS

mactothefutureApple Mac OS’un geleceği hakkında detaylar veren çok ilginç bir iş ilanını İnsan Kaynakları bölümünde yayınladı. Apple geleceğin Mac OS’unun çekirdeğini oluşturacak geliştirici takımının bir parçası olacak becerikli ve tecrübeli bir yazılım mühendisi arıyor. Bu çekirdek Apple tarafından tamamen yeni ve devrimsel olarak nitelendiriliyor ve Apple bu çekirdeğin daha önce hiç yapılmamış olduğunu belirtiyor. Apple’ın ilanı şu şekilde…

“Tamamen yeni bir şeyi oluşturmak mı istiyorsunuz? Daha önce hiç kimse tarafından yapılmamış ve herkesi derinten etkileyebilecek? Oluşumuna yardımcı olacağınız şeyin milyonlarca Apple kullanıcısı tarafından hergün kullanılacağı düşüncesi sizi heyecanlandırıyor mu? O halde gelin ve Mac OS X yazılım mühendisleri takımı ile çalışarak Mac OS X’in yeni ve devrimsel özelliğini geliştirmeye yardımcı olun. ”

Beklenen özellikler arasında şunlar yer almakta:

  • 5 yıllık C/C++/Objective-C kitaplıkları veya çatıları geliştirme tecrübesi
  • Internet teknolojileri veya hizmetleri geliştirme tecrübesi ve
  • Daha önce yapılmamış olan şeyleri yapma arzusu

Peki söyleyin bakalım sizce Mac OS’un geleceği nasıl olacak?

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner