Kategoriler
Haber

3.000.000.000!

Apple bugün iTunes app store’dan 3 milyarıncı uygulamanın indirildiğini açıkladı. Bu indirme rakamları sadece uygulamalara ait indirme sayısıdır, indirilmiş müzik dosyası buna dahil değildir.  Sadece 150,000 uygulaması bulunan bir sistem için müthiş bir başarı. Bu ayrıca Apple’ın iPhone’la pazardaki üstünlüğünün de somut bir göstergesidir.

iPhone’un pazardaki başarısının en büyük nedeni bu uygulamalara bağlıdır. Müthiş sayıdaki uygulamalar, indirmek için inanılmaz bir seçenek yelpazesi sunuyor.

Şu an Dünya üzerinde iPhone kullanıcı sayısının 25 milyona kadar ulaştığı tahmin ediliyor. Bunu hesaba katarak her kullanıcının ortalama olarak 120 uygulama indirdiği sonucuna varılabilir. Bu iPhone başına her ay 7 uygulama indirilmiştir demektir. Uygulama sayısı ve kullanıcılar da arttıkça bu indirme sıklığının da artacağından da emin olabiliriz.

Yazar Candoğan Maralceylan

1983'te soğuk bir kasım gü...... ne diyorum ben ya :) efendim bendeniz Candoğan. Sanat yönetmeniyim. Sanat yönetiyorum. sanat bensiz yapamaz. saçmaladım yine. Apple ürünlerini sıklıkla kullandığımdan dolayı az biraz bilgi sahibiyiz. bu bilgileri size ulaştırma konusunda ve sitenin asayişi konusunda çalışmalar yürütmekteyim. sorularınızı ve görüşlerini memnuniyetle bekliyorum. saygılarımla.