Kategoriler
Genel

Sadeleştirilmiş Arayüzü ile iTunes 11

Apple'ın uzun zamadır piyasaya sürmesi beklenilen medya yazılımı iTunes 11 sonunda çıktı. Birçok farklı özelliği ile göz doldururken, yepyeni özelliklerle de kullanıcıları cezbetmeye devam ediyor. iTunes ile neler mi yenilendi, hemen anlatalım…

Tamamen Yeniden Tasarlanmış Arayüz

iTunes artık tam aradığınız basit ve sadeleşirilmiş görünümleri size sunmakta. Mesela bir albüm mü arıyorsunuz? Müzik bölümüne tıklayın ve geri kala herşey orada. Aynı şeyleri filmler, diziler ve uygulamalar için de yapabilirsiniz. Kitaplığınızdaki gezintiniz artık daha ilham verici. Tasarım artık köşeden köşeye yapılmış durumda. 2012 sonu çıkan iMac lerin modasından iTunes 11 de nasibini almış gibi görünüyor. Sonraki şarkının ne olduğunu gösteren bir bölüm de arayüze eklenmiş durumda. 

Detaylı Görünüm

Albüm görünümündeyken bir albüme tıkladığınızda albüm içeriği açılır ve size albümdeki şarkıları detaylarıyla gösterir. Sonrasında yapmanız gereken tekşey Oynat butonuna basmak. iTunes müzik mağazası ile daha entegre çalışmanızı sağlayacak olan bu ekran şimdilik Türkiye'de fazla işimize yaramayacak.

Yeni MiniÇalar

Yeni miniçalar penceresi ile çok daha az eleman ile çok daha fazla konrole sahip olacaksınız. 

Yeni Mağaza Görünümü

iTunes Yazılım Mağazası zaten iPod,iPad ve iPhone için değişmişti. Şimdi sıra masaüstü sürümlerde. iOS cihazlarınızdaki mağaza deneyimizin aynısını bilgisayarlarınızda da yaşamanız için Apple iTunes 11'de mağaza bölümünü de güzel bir şekilde güncelledi. 

Önizleme Geçmişi

Daha önceden mağaza üzerinden izlemiş veya dinlemiş olduğunuz ürünlerin listesi artık sizin yerinize tutuluyor.

iCloud Entegrasyonu

iCloud artık fihrist güncellemesinden daha fazlasını yapıyor. Cihazlarınızın birinden başladığınız filmi kaldığınız yerden bilgisayarınızdan izlemeye devam etmenizi sağlıyor. Satın almış olduğunuz herşeyin bir kopyasını cihazlarınıza da indirmenizi sağlıyor. 

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner