Kategoriler
Haber Mac OS X Windows

Microsoft İnkar Etsede… Gerçek bu

win7-logoApple kullanıcılarına Microsoft de bin ah işitin. Yıllardır didişir duran bu iki kutup sürekli birbirileri hakkında bir şeyler söyler. Ama bu sefer Microsoft’tan öyle bir açıklama geldi ki Mac kullanıcıları sazı ele almış durumda diyebiliriz. Microsoft’tan bir grup yöneticisi yeni işletim sistemleri olan Windows 7 üzerine bir konuşmasında şu sözleri sarf etti:

“İster geleneksel isterse de genel düzeltme anlamında olsun, Windows 7 ile yapmaya çalıştığımız şey aslında Mac görünümü ve hissi yaratmaktır.”

OS X ile bize tanıtılmış olan Dock insanların bilgisayarlarını kullanma yöntemlerini gerçekten de çok değiştirdi. Özellikle de Windows 7 ile Başlat Çubuğunun yerine Mac OS X benzeri bir Rıhtım kullanması bu söylemleri desteklemekte.

windows7-20081028-2

Başlat düğmesinin yanındaki Explorer, IE, Mail, Windows Live Messenger ve Windows Media Player simgelerinin dizilişi bile bize rahatlıkla Mac OS X etkisini gösteriyor.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner