Kategoriler
Apple Haber

Malesef o gün geldi…

Amerikan elektronik devi Apple’ın kurucusu Steve Jobs yirmi yıldır teknoloji dünyasının rock yıldızı olageldi. 1970’lerde başlayan kariyeri süresince artık kendisiyle özdeşleşen kot pantolonlarıyla siyah tişörtü ya da balıkçı kazağı üzerinde, bir biri ardına yaptığı keşifleri tanıttı Jobs.

Jobs, Apple’ın CEO’su, yani İcra Kurulu başkanı olarak kameraların önüne en son Haziran ayında çıkmış ve bilgisayar aleminin en yeni gelişmelerinden biri olarak görülen iCloud’u tanıtmıştı. 2001 yılındayken bu gelişmenin adı iPod’du, 2007’de iPhone sonra da iPad. Bugün son derece ünlü ve her yerde kullanılan bu ürünlerin tümü, Apple’ı dünyanın en büyük şirketlerinden biri kıldı.


Nadir görülen bir pankreas kanseri sonrası karaciğer nakli ameliyatı geçiren Jobs, yakınlarda da bilinmeyen bir rahatsızlıktan dolayı, üç kere işlerine ara vermek zorunda kaldı.

Jobs’un çekilme kararının ardında da sağlık sorunlarının yattığı tahmin ediliyor. 55 yaşındaki Jobs, çalışanlarına elektronik postayla gönderdiği duygusal mesajında, “Her zaman, bir gün görevimi yapamaz ve beklentileri karşılayamaz hale gelirsem bunu size ilk ben bildireceğimi söyledim. Maalesef o gün geldi.” dedi.Steve Jobs’un yerini alacak olan isim ise kendisinin seçtiği ve büyük destek verdiği genel müdür Tim Cook. Cook, Jobs’un sağlık sorunları nedeniyle yokluğunda da görevlerini üstlenmişti.’Silikon Vadisi’nin efsane yöneticisi’ olarak anılan Jobs, Apple’ın yönetim kurulu başkanı olarak kalacak.

Kaynak: BBC Türkçe

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner