Kategoriler
Haber

Kar Leoparı Windows 7’den daha hızlı

buystrip_snow_box_20090910Leopard, Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 7 den daha iyi olduğunu kafa kafaya yapılan bir test ile bir kere daha kanıtladı. Yapılan bu testin incelemesini CNet yaptı. Apple’ın en yeni OS X işletim sistemi Windows’u hem açılış hem de kapanış testlerinde geride bıraktı.

Leopar bilgisayarı başlatmak için 36.4 saniyeye ihtiyaç duyarken Windows 7 42.7 saniyede bu işi bitirebildi. Aradaki bu fark 2008 MacBook Pro’yu kapatmak istediklerinde daha da arttı. Snow Leopard bu işlemi 6.6 saniyede becerebilirken Windows 7 12.6 saniyede becerebildi.

iTunes ve QuickTime gibi bazı Apple yazılımlarının Windows sürümlerinin olmasına karşın Snow Leopard sürümleri PC dekilerden daha hızlı. Bir MP4 filminin iPod videosu haline dönüştürülmesi QuickTime X aracılığıyla Mac üzerinde 444.3 saniyede biterken, Windows 7 üzerinde QuickTime 7 Pro ile bu süre 723 saniye sürdü. Benzer başka bir testte iTunes ile MP3 dosyasının AAC ye çevrilmesi 17 saniye sürerken aynı dosyanın çevrilmesi Windows üzerinde 162 saniye sürdü.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner