Kategoriler
Apple Internet iPod Makale Yazılım

iTunes ile Yabancı Dil Eğitimi

iTunes temelinde çok iyi bir müzik programı ama sağladığı faydayla müziğin ötesinde birçok konuda da bizlere yardımcı olur. iTunes Store üzerindeki ücretsiz birçok Podcast ile iTunes yabancı dil öğrenmenize katkıda bulunabiliyor. Yapmanız gereken şey sadece iTunes üzerinden Podcast sekmesine tıklamanız. Arından Education bölümünden Language Courses alt bölümüne yani yabancı dil eğitim podcastlerinin olduğu bölüme ulaşabilirsiniz.

Ulaşabileceğiniz diller arasında Türkçe dahil birçok dil mevcut. Tabiki beklenen durum İngilizce hakkındaki podcastlerin sayısının fazla olması.

Bu podcastlara üye olarak dersler hakkında güncel kalabilirsiniz. iTunes ayrıca iPhone’unuz ve video özellikli bir iPod’unuz varsa görüntülü dersleri istediğiniz yerden izlemenize de olanak sağlıyor.

iTunes Yabancı Dil Eğitimi Dizine ulaşmak için tıklayın

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner