Kategoriler
Apple Güncelleme Haber Mac OS X Yazılım

En Son Intel Güncellemesindeki Rosetta Gelişmeleri

Önceki Tüm dağıtımlarından farklı olarak hem ilk Intel Mac ler hem de PowerPC üzerinde çalışabilen iTunes un bir sürümü yeni Intel Mac güncellemesi üzerinde hayata merhaba dedi. iTunes Universal Binary deki değişiklikler öyle bir ikiyle de sınırlı değil. Neredeyse 15 in üzerinde köklü değişiklik içeriyor. Yeni güncelleme ayrıca Brother, Canon, EFI, EPSON, HP, Lexmark, Ricoh, ve Xerox firmalarının da arasında bulunduğu birçok evrensel yazıcı sürücüsü içeriyor. Ayrıca tamamen x86 platformuna geçirilmiş bir QuickTime 7 sürümü de mevcut. Open GL uygulamaları artık Rosetta ile daha uyumlu çalışabiliyor. diğer taraftan Rosetta halen daha tam anlamıyla AltiVec ile uyumlu değil. Bunun yanında yükseltimiş ATI sürücüleri de yeni güncellemeye eklenmiş durumda. Son olarak da Intel Mac OS X in çıkış tarihi Ocak’ın ikinci haftası olarak düşünülüyor.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner