Kategoriler
Haber

Apple’ın Tabletinin adı iSlate mi?

Apple’ın tablet bilgisayar üretimi hakkındaki söylentiler gün geçmiyor ki yeni bir boyuta ulaşmasın. Ama bu sefer öncekilerden farkı elde ufakta olsa bir kanıt var.

iSlate.com isimli alan adı ilk olarak 2004 yılının Ekim ayında Eurobox Ltd. isimli bir şirket tarafından kayıt ettirilmiş daha sonra el değiştirerek Data Docket Inc. isimli firma tarafından 2006 ve 2007 yılında kayıt ettirilmiş fakat ne gariptir ki alan adı bu firma tarafından MarkMonitor.com isimli alan adı kayıtları yapan firmaya aktarılmış. İşin ilginci MarkMonitor.com isimli firma içlerinde Apple’ında olduğu birçok firma için alan adı kayıdı ve tescil işlemlerini yürütüyor. Bundan sonraki dönemde bu iSlate.com alan adını alan firmanın ismi kayıtlardan kaldırıldı ve sitenin gerçek alıcısın ismi kayıtlarda gözüküyor. “Apple”. Bu durum birkaç hafta sürüyor ve bundan sonra alıcı ismi tekrar değişiyor. Buna ait belgeyi aşağıda görebilirsiniz. Takdir sizin.

231621-historic

Yazar Candoğan Maralceylan

1983'te soğuk bir kasım gü...... ne diyorum ben ya :) efendim bendeniz Candoğan. Sanat yönetmeniyim. Sanat yönetiyorum. sanat bensiz yapamaz. saçmaladım yine. Apple ürünlerini sıklıkla kullandığımdan dolayı az biraz bilgi sahibiyiz. bu bilgileri size ulaştırma konusunda ve sitenin asayişi konusunda çalışmalar yürütmekteyim. sorularınızı ve görüşlerini memnuniyetle bekliyorum. saygılarımla.