Kategoriler
Haber

Apple’ın Mağazalara Getirdiği Yenilikler… Türkiye’de Değil

applestorelkjsf44Her ne kadar Türkiye’de bayramlar alışveriş zamanları olarak belirlenmiş olsa da, dünya da özellikle batı ülkelerinde Şükran Günü, Noel ve Yeni Yıl gibi tatil dönemi alışveriş sezonu olarak belirlenmiş. Bizim kutlamadığımız Cadılar bayramını da unutmamak lazım… Bu sezon geldikçe Apple mağazalarına gelen insan sayısı daha da artmakta. Özellikle de Apple’ın getirmiş olduğu farklı mağazacılık anlayışı, müşterilere güzel bir alışveriş deneyimi sağlamakta.

Öncelikle, bütün çalışanların aynı renk giymesi gelen müşterinin aklının karışmamasını sağlamakta. Böylelikle gelen herhangi bir müşteriye ‘Pardon şunun fiyatı ne kadar?’ dediğinizde farklı bir yüz ifadesi ile karşılaşmıyorsunuz. Kaldı ki bu, soru sorulan kişi için de çok kötü bir an. Kendinin mağaza görevlisi olarak sanılması her zaman iyi karşılanmayabilir.

Ardından garip garip kocaman el bilgisayarlarının yerine iPod Touch ların kullanılması da bu teknolojiyi üreten firma çalışanlarının bu teknolojiyi kullandığını göstermesi de müşterileri çekebilecek bir etmen. Yani iPod yerine Zune kullanılsaydı ya da Windows Mobile 6.5 ile çalışan bir el bilgsiyasarı, Apple’ın başına gelebileceklerini tahmin edebiliyorsunuz değil mi?

Hepsinden iyisi, aldığınız ürün için kasada sıraya girmemeniz. Satın aldığınız ürünün ücretini aldığınız stantdaki görevliye de verebiliyorsunuz. Özellikle de ucuzluk olan günlerde bu da güzel bir müşteri memnuniyeti sistemidir.

Sizlere en yakındaki Apple Mağazasına gidin ve bu farklılıkları görün diyeceğim ama zaten Türkiye’de buna gerek yok. Zaten (siz dediğimize inanmayın) Türkiye’de güzel bir müşteri memnuniyeti sahibisiniz. Ayrıca (Buna hiç inanmayın) Türkiye’deki satın aldığınız her Apple ürünü için size mükemmel derecede yardım ediliyor (Özellikle de fiyatlar konusunda).

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner