Kategoriler
Genel

Apple’ın İnternet Mağazası Açıldı

10 Mayıs 2010 tarihindeki yazımızda Apple Türkiye’nin adım adım yapacaklarından bahsetmiştik.Ilımlı geçiş sürecinden sonra yerelleştirmelerin ve devlet ile görüşmelerin tamamlanacağından bahsetmiştik. Ardından da Mağazaların açılışına gelecekti sıra ve yıllarca beklediğimiz gelişme bu konuda nihayet sonuçlandı. Artık Apple aracı kurumların dışında direkt olarak da muhattabımız olabilecek. 1 Kasım 2013 itibarıyla http://store.apple.com/tr adresinden alışveriş yapılabilecek olan Apple Online Store, Amerika’daki kardeşi ile neredeyse aynı özelliklere sahip.

Avrupa Kriterlerine göre ürün hesaplamalarının KDV dahil olarak gösterilmesi mağazanın kullanışlılığını dahada arttırmış gibi görünüyor. Ödeme konusunda ise belli başlı ve sıkça kullanılan bankalar ile gerekli anlaşmalar yapılmış ve 12 aya kadar taksit imkanı sunmakta.
İnternet Mağazasının en önemli özelliklerinden biri de Eğitim camiası için özel bir fiyatlandırma da sunabilmesidir. KDV dahil 235 TL üzeri yapmış olduğunuz alışverişlerde kargo ücretsiz olacaktır.

Refurbished yani elden geçmiş ve sıfırlanmış makineler şu an için mağazada görünmemekte ama ilerde bekletimiz bu ürünlerin de burada sunulmasıdır.
Ne diyelim? Hepimize hayırlı olsun…

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner