Kategoriler
Mac OS X Yazılım

Altyazı BUL MacOS X

MacOS X işletim sistemi Türkiye’de gün geçtikçe daha çok son kullanıcıya ulaşmaya başladı.Bununla birlikte istekler ve kolay kullanım için bir çok ihtiyaçta gün yüzüne çıkmakta.Diğer işletim sistemlerinde olan ve bence MacOS X işletim sisteminde eksik olan Film’lerimiz için Altyazı arama uygulaması idi .Bir yazılımcı değilim,ancak kendi çapımda MacOS X işletim sistemlerinde “Automator” uygulamasını kullanarak,şimdilik iş gören http://www.turkcealtyazi.org sitesinin veritabanını kullanan bir MacOS X servisi ve uygulaması hazırladım.

Uygulamayı indirmek için lütfen tıklayınız.

Servisin Kurulumu : Altyazı BUL WorkFlow dosyasının üzerine çift tıkladığınız zaman MacOS X Lion kullanıyorsanız,size otomatik olarak “Install Service”veya”Servis Kurulumu” olarak bilgi penceresinde çıkacaktır.Servisi bu şekilde kurup,sağ menü de gelen bağlam menüsünden kullanabilirsiniz.Eğer MacOS X Snow Leopard veya daha önceki bir sürümü kullanıyorsanız,AltyazıBUL.workflow dosyasını /Users/UserName/Library/Services dizininize kopyalamanız yeterli olacaktır.

Servisin Kullanımı : Film yazısının üzerinde sağ tıklayıp Karşınıza gelen menüde Altyazı BUL yazısını tıklamanız yeterli olacaktır.

Uygulamanın Kurulumu : DMG disk görüntüsünün içinde bulunan Altyazı BUL.app simgesini Applications(Uygulamalar) Klasörüne sürükleyip bırakmanız yeterli olacaktır.

Uygulamadan Ekran Görüntüsü

Uygulamanın “Automator” Şeması : Automator’da kendinizde benzer uygulamalar yapmak için,hazırlamış olduğum uygulama örnek iş akışını sizlerle paylaşıyorum.

Yazar Sait Fırat NEMİŞ

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Server Administrator Özel bir kurumda Bilgi Teknolojileri Sorumlusu olarak çalışıyor.Unix,Linux ve terminal bağımlısı,özellikle Apple işletim sistemleri ile ilgili araştırmalar ve geliştirmeler ile uğraşıyor.