Kategoriler
Haber iPhone

ABD’de Sınırsız İnternet’in Sonu

iPhone’un ilk gününden beri Amerika’da özellikle de AT&T ağındaki iPhone kullanıcılarının yaşadığı internet sorunlarını duymaktayız. Bunun amacı aslında daha iyi bir hizmet verme olsa da aslında yaşanan bunların bu şekilde olmadığını göstermekte. iPhone satışlarının birden patlaması AT&T yi aslında daha hızlı ağ altyapısına yatırım yapması için zorlamış durumdaydı ama bugün gelinen nokta şirketin bu denli gelişmeye ayak uyduramaması oldu.

Bunu çözmenin en iyi yollarından biri de iPhone için verilen sınırsız internet erişiminin kısıtlanmasıdır. Şirket yetkililerinden biri veri iletişiminin ücretlendirileceği sinyalini verdi. Şu an için ayrıntılar gizli durumda ama amaç gayet açık bazı kullanıcıların bu hizmeti sömürmelerini önlemek. Bu değişim eski ve anlaşması devam eden kullanıcıların kontratları için geçerli olmayacak ama yeni kontratlar buna göre düzenlenecek. Böyle bir ilan ile, yeni kontratlar geçerli olana kadar daha fazla iPhone satmayı planlamış da olabilir. Aynı zamanda yakında anlaşmasının da biteceği Apple’a bir jest yapacağını düşünmüş de olabilir.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner