Kategoriler
Mac OS X Makale Yazılım

Uygulama Değiştirici ile Daha Hızlı Çalışmak

Apple bizlere o kadar gizli kapaklı şeyler vermiş ki çoğumuzun aslında parmaklarımız altındaki bu cevherlerden haberi bile olmuyor, tabi ki bizler onları keşfedene kadar. Bu keşfettiğiniz özellikler hızlı çalışma ortamındaki bazı gereksinimlerinizi daha hızlı karşılama olanağını size sunuyor.  Lafı fazla uzatmayalım ve konumuza dönelim.

Bu seferki konu mu ne hemen anlatmak istiyoruz. Bazen programlar arası geçiş yapmak için cmd+tab tuş kombinasyonunu kullanarak programlar arası geçiş yapıyoruz. Bunu hepimiz biliyoruz zaten, değil mi? 🙂

Home (Ana Kullanıcı) Klasörüne Ulaşmak için

Daha önceki uygulama değiştirici ipuçları için yine sitemizdeki makalelere bir bakarsınız ama bu biraz daha farklı olacak. Finder ile diğer programlar arasında gezinirken ya Home yani ana kullanıcı klasörünüze ulaşmak isterseniz ne yapacaksınız? HD simgenize çift tıklayıp, yine aynı şekilde Users klasörüne mi bakacaksınız?

Tabiki hayır… Yapmanız gereken sadece ve sadece cmd+tab tuş kombinasyonunu kullanarak Finder simgesinin üzerine gelmek ve elinizi sol başparmağınızı cmd tuşundan kaldırmadan diğer parmağınız ile alt tuşuna basmanız olacaktır. Sonra elinizi çekerseniz direkt olarak size Home yani Ana Kullanıcı Klasörü açılacaktır. Böylelikle istediğiniz diğer dosyalara da daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner