Kategoriler
Mac OS X Makale Yazılım

İpucu: Quick Look’da Video Sardırma

Apple’ın Leopard ile kullanıcılarına sunmuş olduğu en önemli özelliklerden biri de belki de Quick Look idi. Quick Look ile belgeleri açmadan görebilmeniz mümkün oluyordur. Bu belgelerin içinde video dosyaları da mevcut. Şimdi vereceğimiz ipucu gündelik işlerinizi belki de kolaylaştırabileceklerden bir tanesidir. Quick Look ile birşey izlerken eğer farenizin veya touch pad’inizin scroll yani kaydırma özelliğini kullanarak izlediğiniz filmde sessiz bir şekilde kare kare ileri ve geri sarabilirsiniz. Fareler için scroll yukarı ve aşağı kullanılabilir. Touchpad üzerinde ise iki parmağınızı yukarı veya aşağıya çekmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle elinizi klavyeye götürmeden kullanabildiğiniz Quick Look’un başka bir özelliğini yine elinizi klavyeye götürmeden bir farklı bir şekilde kullanabileceksiniz.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner