Kategoriler
Yazılım

All2MP3; Her Mac’e Lazım…

iconInternette gezinirken karşımıza süper bir program çıktı. FLAC dahil aklınıza gelebilecek neredeyse bütün ses ve görüntü formatlarından MP3 yapabilmenize olanak sağlayan bir yazılım olan All2MP3 Mac’inizde sahip olduğunuz ama oynatamadığınız birçok biçimdeki müziği MP3 olarak saklamanıza ve dolayısıyla bilgisayarınızda daha entegre çalışmanızı sağlıyor.

iTunes mükemmel bir medya oynatıcısı hele de iPod veya iPhone’unuza müzik aktarmak için kullanıdığınız tek yöntemse iTunes en iyi çözüm diyebiliriz ama iTunes’un bile tam olarak ( yani  becermediği şeyler var. Bunların arasında yüksek kaliteli müzik dosyaları olan FLAC dosyalarını oynatamama da var. Bu yüzden All2Mac sizin en iyi yardımcılarınızdan biri olacak.

Öncelikle programı indirmeniz gerekecek: İndirmek için tıklayın

Programı indirip ilk açtığınızda karşınıza şuradaki gibi bir pencere gelecek:

Screen shot 2010-06-11 at 4.32.16 PM

Burada yapabileceğiniz iki temel işlem var. Bunlardan birincisi ya “+ Add” yani Ekle tuşuna basarak Finder Dosya penceresi içerisinden dosya seçmeniz diğer ise sürükle bırak alt yapısını kullarak istediğiniz herhangi bir dosyanın MP3 e çevrilmesini sağlamak için dosyayı penceredeki siyah alana sürükleyip bırakmak. Screen shot 2010-06-11 at 4.32.53 PM

Sonrasında karşınıza çıkacak olan pencere yukarıdaki gibi çevrim esnasında dosyada yapabileceğiniz değişiklikleri yapabileceğiniz yerdir. Quality bölümünde Super en iyi Less ise en az olmak üzere kalite ayarı yapabileceğiniz yerdir. Ben mümkün oldukça Super bölümünde tutmaya çalışıyorum. Trash File After Conversion seçeneğini tıklarsanız hedef çevirdiğiniz dosyanın aslı çevrim sonrasında silinecektir. En sonunda Covert tuşuna basarak, çevrim işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner