Kategoriler
Donanım Genel Haber

Sun Yine Yaptı Yapacağını…. Şimdide 8 Çekirdek Devrimi

Sunucu ve işletim sistemi pazarının tartışmasız en iyilerinden biri olan ve her ne kadar arkaplanda sinsi sinsi çalışsada sürekli büyüyen Sun Microsystems mucizevi yeni 8 çekirdekli işlemcisini duyurdu. Veri işleme hızı 9.6 Ghz’e kadar çıkabilen bu işlemci özellikle internetle işi olan işletmeler düşünülerek tasarlanmış. Ayrıca beklentilerin üzerinde bir performansı çok daha düşük enerji tüketimiyle sağlıyorve hepsinden ötesi boyutu düşündüğünüz sunucuların ki gibi büyük değil,aksine Masaüstü makinelerde kullanılacak kadar küçük. Daha yeni yeni çift çekirdek teknolojisiyle tanışan kullanıcılar 8 çekirdekli teknoloji ile tamamen alt üst olacaklar gibi görünüyor. Niagara kod adını taşıyacak olan bu yeni işlemciler, Sun firmasının daha önce lanse ettiği Java gibi büyük ilgi uyandıracağa benziyor.

Yazar Cem YENER

ElmaSuyu.Net Yöneticisi - Site faaliyetlerinin yanında bilgisayar dünyası ile yakından ilgili. Mac ve iOS özellikle ilgilendi konulardır.
Üniversite Program Koordinatörü - Bir devlet üniversitesinin İngilizce Hazırlık Programı Koordinatörü ve Akademik Direktörlüğünü yürütmekte.
@jamwinner