Kategoriler
Genel Mac OS X Yazılım

A-Dock 2.8.5

MacOS Classic sistemler için çok faydalı olan bu programı sizlerle paylaşmak istedim. Programın adı A-Dock adındanda anlaşılacağı gibi bu program bir dock yalnız bu dock MacOS classic sistemler için bir dock. MacOS X’ deki dock’un hemen hemen aynısı olan bu program MacOS Classic 8.5 ve üzeri programlarda çalışıyor çalışma mantığı ile programlara hızlı ulaşmayı ve işlerinizi çabuklaştırmayı sağlıyor. Bilgisayardaki açık uygulamaları anında görüp müdahale edebiliyorsunuz. MacOS X’ deki gibi bu dock’ uda ekranda istediğiniz köşye koyabiliyorsunuz. Sağa, sola, alta ve üste… Bir çok skin desteği ve skin’ ide bulmakta. Skinlerini de sitemizde bulabilirsiniz. Programın kullanımına gelince programın kullanımı ve kurulumu çok basit. Programı install yapıp kurduktan sonra elma menüsünden denetim masalarında A-Dock gelip dockunuzun görünüm ayarlarını skin ayarlarını büyüklük ve küçüklük ayalarını yapabiliyorsunuz. Dock’ unuza bir programın kısa yolunu eklemek için programın ikonunu shift + alt tuşuna basarak aşağıdaki resim gibi dock’ a sürüklemeniz yeterli.

Program o anda sistemde açık olan programları altında bulunan küçük üçgencik ile belli ediyor aynı MacOS X de olduğu gibi. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi açık olan uygulamaların üzerine tıklayıp basılı tutulduğunda ek bir menü çıkıyor ve burdan programı kapatıp veya daha başka şeyler yapabiliyorsunuz. Bizzat kendim (MaCCoDeR) tarafından denenmiş bu programı tavsiye ederim. İşlerinizi kolaylaştırmak programlara hemen ulaşım için birbir olan bu programın ilerideki günlerde Türkçe sürümünü sizlere sunacağım…

Bu programa sitemizdeki downloadlar bölümünde bulabilirsiniz veya buradan ulaşabilirsiniz….

Sizlere böyle programlar hakkında bilgiler vermeye devam edeceğiz. Eğer sizde bizlere katkıda bulunmak isterseniz mail yolu ile veya site aracılığı ile bana veya diğer editör arkadaşlara ulaşabilir bilgilerinizi bize aktara bilir sizlerden gelen yazılarıda sitemizde yayınlarız. Tüm üyelerimize teşekkürler….